Slapukai

Interneto svetainėje naudojami išmanūs ir naudingi metodai, siekiant padidinti jos patogumą ir padaryti ją kuo įdomesnes kiekvienam lankytojui. Vienas iš geriausiai žinomų metodų tai yra slapukai. Slapukai – tai maži tekstiniai failai, kuriuos interneto svetainės išsaugo naudotojų kompiuteriuose. Slapukuose esanti informacija taip pat gali būti naudojama jūsų naršymui skirtingose interneto svetainėse, kurios naudoja tą patį slapuką, sekti. Slapukai skirstomi pagal trukmę ir tai, kas juos nustato. Manome, kad jus svarbu informuoti apie slapukus, kuriuos naudoja mūsų interneto svetainė ir kokiais tikslais jie naudojami. Informavimo tikslas yra trejopas – norime kuo geriau užtikrinti jūsų privatumą, patogumą ir mūsų interneto svetainės finansavimą. Šiame paaiškinime pateikiama daugiau informacijos apie mūsų interneto svetainėje naudojamus Priklausomai nuo naršyklės, ši informacija talpinama arba nedideliuose atskiruose failuose arba įvairių svetainių įrašytų slapukų bendrame faile.

Slapukus naudoja daugelis pažangių internetinių svetainių Lietuvoje ir užsienyje, tam, kad svetainės darbas būtų sklandesnis, efektyvesnis, o jos administratoriai galėtų gauti išsamesnę informaciją apie svetainės lankytojus, kurią naudotų statistikai, o vėliau naudoti gerinant svetainės veiklą.

Slapukai talpinami tik, jei tą leidžia Jūsų įrenginio nustatymai. Slapukai gali būti skirtingų tipų ir be jų interneto svetainės negalėtų veikti taip, kaip esate įpratę.

Pavyzdžiui, jeigu nebūtų naudojami slapukai patvirtinantys jūsų prisijungimą, toki atveju, tinklapis nežinotų, jog reikia rodyti Jūsų profilį. Arba tinklapis kas kartą pateiktų Jums pranešimą “atsiprašome, Jūs privalote prisijungti”, kadangi neprisimintų, kas Jūs esate.

Laikydamiesi naujųjų teisės aktų, parengėme detalų šioje svetainėje naudojamų slapukų aprašymą, kad patys galėtumėte nuspręsti, ar Jus jie tenkina, ar verčiau panaikinti esančius slapukus, o gal net visai išjungti slapukų naudojimą imusau.lt svetainėje.

Slapukų naudojimas Imu Sau svetainėje

Svetainėje imusau.lt slapukai naudojami tam, kad būtų galima nustatyti, ar asmenys iš Jūsų įrenginio jau lankėsi mūsų svetainėje, įsiminti atliktus pasirinkimus ir t.t. (pvz. svetainės kalbos pasirinkimas), rinkti apibendrintą svetainės lankomumo statistiką.

Svetainėje imusau.lt naudojami slapukai:

Navigaciniai. Šie slapukai yra būtini tam, kad galėtumėte naršyti interneto svetainę ir naudotis jos funkcijomis, tokiomis kaip prieiga prie saugių interneto svetainės sričių.
Analitiniai. Šie slapukai naudojami mūsų svetainės lankytojų navigacijos metodų statistinei analizei parengti. Imu Sau šių slapukų gautus rezultatus naudoja anonimiškai ir išskirtiniai tik statistikos tikslams. Svetainė naudoja tam tikrų trečiųjų šalių paslaugas, kurios nepriklausomai, įdiegia savo slapukus. Remiantis jais, galime spręsti, koks turinys aktualiausias ir populiariausias, kokiu būdu lankytojai dažniausiai sužino apie jį.
Tiksliniai. Šie slapukai naudojami norint parodyti prekes, kurios galėtų dominti jus ar pasiūlyti panašias, kurias jau žiūrėjote. Trečiosios šalies slapukai yra tie, kurie buvo išsiųsti mūsų patikimų trečiųjų šalių įmonių. Šie slapukai kitose svetainėse leidžia jums matyti reklaminius skydelius su peržiūrėtomis prekėmis arba kitais aktualiais pasiūlymais (retargetingas). Mes neturime priėjimo prie trečiųjų šalių slapukų informacijos ir informacija yra visiškai jų kontroliuojama.
Funkciniai. Šie slapukai leidžia interneto svetainei įsiminti Jūsų pasirinktus dalykus (tokius, kaip jūsų prisijungimo duomenys) ir pasiūlyti patobulintas, jums asmeniškai pritaikytas funkcijas.Funkciniai slapukai nėra būtini interneto svetainėje, tačiau pagerina navigacijos kokybę ir vartotojų patirtį.
Socialinių tinklų slapukai. Šie slapukai yra būtina norint savo socialinio profilio paskyroje naudoti Imu Sau svetainės informaciją. Pavyzdžiui, jie naudojami jums norint pasidalinti savo paskyroje preke draugams arba išreikšti savo patikimą. Socialinių tinklų slapukai neįtakoja navigacijos mūsų svetainėje.

Duomenys apie kaupiamus slapukus
Slapukas Tipas Galiojimas Paskirtis
imusault_session Funkcinis Iki 2 savaičių Reikalingas išlaikyti vartotojo prisijungimą.
XSRF-TOKEN Funkcinis Iki 1 metų Apsauga nuo CSRF (Cross-Site Request Forgery) atakų.
IDE Analitinis iki 10 metų Google naudojamas slapukas reklamos rodymui per doubleclick.net